Badania kosmetyków

Badania kosmetyków

Badania kosmetyków

Czystość mikrobiologiczna

Badania wykonywane według:

    • EN ISO 21149 – ogólna liczba drobnoustrojów
    • EN ISO 22718 – obecność Staphylococcus aureus
    • EN ISO 22717 – obecność Pseudomonas aeruginosa
    • EN ISO 18416 – obecność Candida albicans
    • EN ISO 21150 – obecność Escherichia coli
    • EN ISO 16212 – liczba pleśni i drożdży

Test konserwacji

Badanie wykonywane według PN-EN ISO 11930

Badanie skuteczności przeciwdrobnoustrojowej

Badanie aktywności przeciwbakteryjnej/przeciwgrzybowej

Dysponujemy zestawem drobnoustrojów wzorcowych pochodzących z kolekcji międzynarodowych i polskich – PCM, DSM, CCM, ATCC. Są to bakterie gramdodatnie, gramujemne, szczepy bakterii z niebezpiecznymi mechanizmami lekooporności (MRSA, HLAR, ESBL i inne), grzyby drożdżopodobne, grzyby pleśniowe i dermatofity. Pomagamy w doborze szczepów do badań i metody badawczej.

Ocena aktywności wobec Cutibacterium

W badaniach wykorzystujemy szczepy wzorcowe Cutibacterium acnes, jak i izolowane ze zdrowego mikrobiomu i ze zmian trądzikowych.

Badanie aktywności przeciwgrzybiczej wobec najczęstszych patogenów odpowiedzialnych za grzybice skóry gładkiej i owłosionej, paznokci i błoń śluzowych.

W badaniach wykorzystujemy wzorcowe szczepy z rodzaju Candida, Malassezia, Scopulariopsis i Aspergillus. Dobór szczepów do badań zależny jest od postaci i sposobu aplikacji preparatu.

Badanie aktywności przeciwdrobnoustrojowej preparatów do pielęgnacji jamy ustnej

W badaniu wykorzystujemy szczepy drobnoustrojów odpowiedzialnych za: tworzenie się zmian próchniczych (rodzaj Streptococcus), chorób przyzębia (rodzaj Porphyromonas ) i drożdżycy błon śluzowych (rodzaj Candida).

Badanie aktywności przeciwbakteryjnej preparatów do skóry stóp, dłoni i aparatu paznokciowego

W badaniu wykorzystujemy wzorcowe i izolowane z materiału klinicznego szczepy: Pseudomonas aeuriginosa, Staphylococcus aurerus i bakterii graujemnych najczęściej odpowiedzialnych za tego typu schorzenia.

Badania mikrobiomu

Badanie wykonywane jest zgodnie z rekomendacjami zamieszczonymi w następujących dokumentach: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady 2(WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych, Cosmetics Europe – The Personal Care Association Guidelines Product Test Guidelines for the Assessment of Human Skin Compatibility 1997, Cosmetics Europe – The Personal Care Association Guidelines for the Evaluation of the Efficacy of Cosmetic Products 2008.

pl_PLPolish