
Badania kosmetyków
- Czystość mikrobiologiczna
- Test konserwacji (Challenge Test)
- Stabilność i kompatybilność masy z opakowaniem
- Badania fizykochemiczne masy (pH, gęstość, lepkość, ocena organoleptyczna)
- Badanie aktywności wody
- PAO – Okres przydatności po otwarciu
- Badania dermatologiczne (dermatologia zwykła, rozszerzona)
- Badania aplikacyjne pod kontrolą lekarza specjalisty
- Badania instrumentalne – aparaturowe
- Badania SPF (in vivo, in vitro)
- Test ochrony IR, Blue light
- Właściwości antyoksydacyjne (in vivo, in vitro)
- Badanie mikrobiomu
- Badanie pod kątem dopuszczalności prawa zwyczajowego halal
- Oznaczanie kannabinoidów
- Właściwości antybakteryjne
- Liczba nadtlenkowa
- Oznaczenie metali ciężkich
- Oznaczenie alergenów
Nasze laboratorium specjalizuje się w dziedzinie badań kosmetyków, dostarczając najwyższej jakości usługi dla producentów kosmetyków na całym świecie.
Specjalizujemy się w przeprowadzaniu kompleksowych badań kosmetyków, które obejmują testy dermatologiczne, mikrobiologiczne, chemiczne i fizykochemiczne. Nasze badania pomagają producentom kosmetyków zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność swoich produktów.
Laboratorium MPR LABS wyposażone jest w najnowocześniejsze technologie i urządzenia, co pozwala na przeprowadzanie badań z najwyższą precyzją. Nasz zespół składa się z doświadczonych naukowców i techników, którzy są zawsze gotowi sprostać wyzwaniom związanym z badaniami kosmetyków.
Czystość mikrobiologiczna
Badania wykonywane według:
- EN ISO 21149 – ogólna liczba drobnoustrojów
- EN ISO 22718 – obecność Staphylococcus aureus
- EN ISO 22717 – obecność Pseudomonas aeruginosa
- EN ISO 18416 – obecność Candida albicans
- EN ISO 21150 – obecność Escherichia coli
- EN ISO 16212 – liczba pleśni i drożdży
Test konserwacji
Badanie wykonywane według PN-EN ISO 11930
Badanie skuteczności przeciwdrobnoustrojowej
Badanie aktywności przeciwbakteryjnej/przeciwgrzybowej
Dysponujemy zestawem drobnoustrojów wzorcowych pochodzących z kolekcji międzynarodowych i polskich – PCM, DSM, CCM, ATCC. Są to bakterie gramdodatnie, gramujemne, szczepy bakterii z niebezpiecznymi mechanizmami lekooporności (MRSA, HLAR, ESBL i inne), grzyby drożdżopodobne, grzyby pleśniowe i dermatofity. Pomagamy w doborze szczepów do badań i metody badawczej.
W badaniach wykorzystujemy szczepy wzorcowe Cutibacterium acnes, jak i izolowane ze zdrowego mikrobiomu i ze zmian trądzikowych.
W badaniach wykorzystujemy wzorcowe szczepy z rodzaju Candida, Malassezia, Scopulariopsis i Aspergillus. Dobór szczepów do badań zależny jest od postaci i sposobu aplikacji preparatu.
W badaniu wykorzystujemy szczepy drobnoustrojów odpowiedzialnych za: tworzenie się zmian próchniczych (rodzaj Streptococcus), chorób przyzębia (rodzaj Porphyromonas ) i drożdżycy błon śluzowych (rodzaj Candida).
Badanie aktywności przeciwbakteryjnej preparatów do skóry stóp, dłoni i aparatu paznokciowego
W badaniu wykorzystujemy wzorcowe i izolowane z materiału klinicznego szczepy: Pseudomonas aeuriginosa, Staphylococcus aurerus i bakterii graujemnych najczęściej odpowiedzialnych za tego typu schorzenia.
Badania mikrobiomu
Badanie wykonywane jest zgodnie z rekomendacjami zamieszczonymi w następujących dokumentach: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady 2(WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych, Cosmetics Europe – The Personal Care Association Guidelines Product Test Guidelines for the Assessment of Human Skin Compatibility 1997, Cosmetics Europe – The Personal Care Association Guidelines for the Evaluation of the Efficacy of Cosmetic Products 2008.
Jakie rodzaje badań są przeprowadzane na kosmetykach?
Badania kosmetyków obejmują testy dermatologiczne, mikrobiologiczne, aplikacyjne, stabilności, skuteczności, a także badania bezpieczeństwa, takie jak ocena reakcji alergicznych czy ocena działania na skórę i włosy.