Badania kosmetyków
Nasze laboratorium specjalizuje się w dziedzinie badań kosmetyków, dostarczając najwyższej jakości usługi dla producentów kosmetyków na całym świecie.
Specjalizujemy się w przeprowadzaniu kompleksowych badań kosmetyków, które obejmują testy dermatologiczne, mikrobiologiczne, chemiczne i fizykochemiczne. Nasze badania pomagają producentom kosmetyków zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność swoich produktów.
Laboratorium MPR LABS wyposażone jest w najnowocześniejsze technologie i urządzenia, co pozwala na przeprowadzanie badań z najwyższą precyzją. Nasz zespół składa się z doświadczonych naukowców i techników, którzy są zawsze gotowi sprostać wyzwaniom związanym z badaniami kosmetyków.
Czystość mikrobiologiczna
Badania wykonywane według:
-
-
-
- EN ISO 21149 – ogólna liczba drobnoustrojów
- EN ISO 22718 – obecność Staphylococcus aureus
- EN ISO 22717 – obecność Pseudomonas aeruginosa
- EN ISO 18416 – obecność Candida albicans
- EN ISO 21150 – obecność Escherichia coli
- EN ISO 16212 – liczba pleśni i drożdży
-
-
Test konserwacji
Badanie wykonywane według PN-EN ISO 11930
Badanie skuteczności przeciwdrobnoustrojowej
Badanie aktywności przeciwbakteryjnej/przeciwgrzybowej
Dysponujemy zestawem drobnoustrojów wzorcowych pochodzących z kolekcji międzynarodowych i polskich – PCM, DSM, CCM, ATCC. Są to bakterie gramdodatnie, gramujemne, szczepy bakterii z niebezpiecznymi mechanizmami lekooporności (MRSA, HLAR, ESBL i inne), grzyby drożdżopodobne, grzyby pleśniowe i dermatofity. Pomagamy w doborze szczepów do badań i metody badawczej.
Ocena aktywności wobec Cutibacterium
W badaniach wykorzystujemy szczepy wzorcowe Cutibacterium acnes, jak i izolowane ze zdrowego mikrobiomu i ze zmian trądzikowych.
Badanie aktywności przeciwgrzybiczej wobec najczęstszych patogenów odpowiedzialnych za grzybice skóry gładkiej i owłosionej, paznokci i błoń śluzowych.
W badaniach wykorzystujemy wzorcowe szczepy z rodzaju Candida, Malassezia, Scopulariopsis i Aspergillus. Dobór szczepów do badań zależny jest od postaci i sposobu aplikacji preparatu.
Badanie aktywności przeciwdrobnoustrojowej preparatów do pielęgnacji jamy ustnej
W badaniu wykorzystujemy szczepy drobnoustrojów odpowiedzialnych za: tworzenie się zmian próchniczych (rodzaj Streptococcus), chorób przyzębia (rodzaj Porphyromonas ) i drożdżycy błon śluzowych (rodzaj Candida).
Badanie aktywności przeciwbakteryjnej preparatów do skóry stóp, dłoni i aparatu paznokciowego
W badaniu wykorzystujemy wzorcowe i izolowane z materiału klinicznego szczepy: Pseudomonas aeuriginosa, Staphylococcus aurerus i bakterii graujemnych najczęściej odpowiedzialnych za tego typu schorzenia.
Badania mikrobiomu
Badanie wykonywane jest zgodnie z rekomendacjami zamieszczonymi w następujących dokumentach: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady 2(WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych, Cosmetics Europe – The Personal Care Association Guidelines Product Test Guidelines for the Assessment of Human Skin Compatibility 1997, Cosmetics Europe – The Personal Care Association Guidelines for the Evaluation of the Efficacy of Cosmetic Products 2008.